Põhja-Eesti
Tallinn
Harjumaa
Raplamaa
Järvamaa
Lääne-Virumaa
Ida-Virumaa

   Lääne-Eesti
Pärnu
Pärnumaa
Läänemaa
Saaremaa
Hiiumaa

   Lõuna-Eesti
Tartu
Tartumaa
Jõgevamaa
Viljandimaa
Valgamaa
Põlvamaa
Võrumaa

pereraadio.ee


 

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data03/virt15418/domeenid/www.teelistekirikud.ekn.ee/htdocs/2014/ab.inc.php on line 7

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data03/virt15418/domeenid/www.teelistekirikud.ekn.ee/htdocs/2014/ab.inc.php on line 7


EAÕK Värska Püha Georgiuse kirik
Head kaasteelised!

Teeliste kirikud on meile avatud üle Eestimaa. Käesolev teatmik juhatab teed erinevate pühakodade juurde. Kirikuuksed on lahti ühtviisi kõigile, olgu me usklikud või umbusklikud. Tere tulemast!

Kas siiski on mõtet peatuda ja kirikutee jalge alla võtta? Gruusia omaaegse filmimeistri Tengiz Abuladze “Patukahetsus” esitas ühe vana teekäija suu läbi risti vastupidise küsimuse: mis mõte on teel, kui see ei viigi pühamu juurde?

Teeliste kirikud asuvad üle Eestimaa liikuvate inimeste teedel, andes meie teekondadele kulgemisest suurema tähenduse. Sakraalehitised on läbi aegade olnud avatud igaühele. Tee ääres võib olla ilu, mida edasi tormates vaevalt märkame. Tõtates ei leia me rahu, ajatu jääb tabamata. Iidsed pühakojad on täis mõtestatud vaikelu, tunnistust sellest, kust me kunagi oleme tulnud ja kuhu viimselt teel oleme.

Jumal kõnetab meid vakatanud südames, tõdes ema Teresa. Kirikuvaikuses peatudes võib kuuldavaks saada südamehääl. Nii leidis eesti-prantsuse kultuurikriitik Fanny de Sivers, et pühamud on vaibastatud mateeriasse kootud palvetega. Teeliste kirikute aegruum võib avada aegade- ja ruumiülese meiegi elu jaoks.

„Kes otsib, see leiab,“ ütles Jeesus, „kes koputab, sellele avatakse,“ lisas ta, „kes palub, see saab.“ Head otsimist ja leidmist, koputamist ja avanemist, palvetamist ja vastuste saamist!

Meego Remmel
Eesti Kirikute Nõukogu asepresidentDeprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /data03/virt15418/domeenid/www.teelistekirikud.ekn.ee/htdocs/2014/ab.inc.php on line 7