Põhja-Eesti
Tallinn
Harjumaa
Raplamaa
Järvamaa
Lääne-Virumaa
Ida-Virumaa

   Lääne-Eesti
Pärnu
Pärnumaa
Läänemaa
Saaremaa
Hiiumaa

   Lõuna-Eesti
Tartu
Tartumaa
Jõgevamaa
Viljandimaa
Valgamaa
Põlvamaa
Võrumaa

pereraadio.ee


 


EELK Emmaste Immanueli kirik
Head kaasteelised!

Mõned kirikud on nii suured, et ei ole võimalik neid üheainsa pilguga avastada.

Kirikutesse sisse astudes tervitavad meid tihti koguduste liikmete fotod noortetegevustest ja üritustest. Vahel aga näeme kirikuhoovis lahkunud hingede hauaplaate. Nii kohtume seal mälestustega nendest inimestest, keda keegi enam ei pruugi mäletadagi, kuid need hauaplaadid kõnelevad meile nendest, kes kaks, kolm või kaheksa sajandit tagasi elasid samasugust elu ning jagasid samasuguseid rõõme ja muresid kui mina ja sina täna, minu hea kaasteeline. Kirikusse sisse astudes, astud sa tegelikult nende inimeste hingedesse, kes ajaloos on andnud või annavad täna elu sellele pühakojale.

Käesoleval aastal meenutavad kirikud meile kristluse algust Eestimaal ja 800 aastat tagasi meie maa pühendamist Jumala Emale. Kui ilus on kutsuda meie maad Maarjamaaks ja tunda, et see maa ei ole ainult muld ja järved ning meri, vaid üks süda ja üks hing nagu oli esimene kristlik kogudus.

Kuid selles südames leiavad oma koha ka kõik maailma kannatused. Sisse astudes, armas kaasteeline, ära unusta samuti kõiki neid, kes praegusel ajal kusagil maailmas kannatavad või kaotavad oma elu usu pärast.


Philippe Jourdan
Eesti Kirikute Nõukogu asepresident