Oleme teelised

Elu on teekond. See on teekond, kus me peaksime kujunema selleks, kelleks elu Looja Jumal on meid loonud. Iga teekond, kui see on piisavalt pikk, toob inimestes esile nende tõelise olemuse. Me saame teada, kes me ise oleme ja kes on meie teekaasalased.

Piiblis on palju teel olemise lugusid. Kuna Iisraeli rahvas on oma ajaloo jooksul pidanud palju rändama siis olid nad pidevalt teekonnal. Need ei olnud alati rõõmsad teekonnad. Tihti olid need päris keerulised. Kuid selle teekonna jooksul oli Jumal nendega alati kaasas. Kas nad seda tajusid või mitte aga Jumal oli seal, sellel teekonnal, seda suunamas ja inimesi sellel juhtimas.

Ka Sinu ja minu elu on teekond. Piibel räägib sellest, et Jumal on kaasas iga inimese elu teekonnal. Temal on sellel teekonnal meie kõigiga asja. Tal on oma mõte, plaan. Piibli laulude raamat räägib sellest, et Jumal kujundab meie teed juba siis, kui me veel sündinudki ei ole. Jumala jaoks algab iga teekond juba siis, kui meie teelisena ise seda veel ei tajugi.

Seda Jumalat elu Loovat Jumalat on võimalik kohata kõikjal. Tema on kogu maailma Looja ja Piibel räägib, et Jumal ei ela kojas ega majas. Ometi on meile antud Pühakojad. Eestis on neid tänu Jumalale palju. Hooned, mis on pühendatud Jumalale ja Tema teenimisele. Need on kohad, kuhu inimene on alati oodatud, et võtta aeg maha, mõelda, kogeda. Kogeda midagi/Kedagi meist endist suuremat. Teda, kes ootab meiega kohtumist ja on tegelikult märkamatult meie elurännakuga kaasas ka siis kui me seda ise ei tajugi.

Kohtumised reeglina muudavad meid. Annavad midagi uut. Võimalus kohtuda elu Loojaga võiks olla midagi tõeliselt põnevat ja muutvat, ehk kõige enam meid muutev kohtumine. Jumal iga­tahes ootab seda võimalust Sinuga kohtuda sinu eluteel. Loodan, et Teeliste kirikud programm on sulle selle kohtumise üks võimaldaja ja käesolev brošüür hea teejuht ootamatuteks ja imelisteks kohtumisteks, kus sa saad teada midagi uut iseenda ja elu Looja Jumala kohta ning selle Looja loo kohta nii Eestimaa kui ka sinu endaga. Kirikud on selliseks kohtumiseks suurepärane paik ja sa oled neisse oodatud. Me oleme sinu jaoks avatud.Vilver Oras
Eesti Kirikute Nõukogu täitevsekretär

AD 2023


Infoks kirikutele ja palvemajadele: väljatrükitava plakati leiate SIIT.

Posted in Eessõna.