MIS ON TÄNAPÄEVA PALVERÄNNAK?

Tänapäeva palverännak on valik marsruute ja kohakirjeldusi inimestele, kes soovivad külastada Teeliste Kirikuid.

Ringi reisimiseks  ja huvipakkuvate paikade külastamiseks  ei ole tarvis ette võtta nädalate- või kuudepikkusi jalgsimatkasid mööda palverännuteid. Kui soov erinevaid pühakodasid külastada suur, on tänapäeva palverännak hea lahendus, kuidas kiiremini ja lihtsamini jõuda kirikutesse, mis huvi pakuvad – ning samas säästa aega ise kohtade otsimisel.

Läbi suve ja sügise avaldame marsruute ning reisikirjasid Teeliste Kirikutest Eestis, nende külastamisest, soovituslikke teekondasid jpm kasulikku tänapäeva palverännaku läbi viimiseks.

Pühakodade valikul ning marsruutide koostamisel tahame tutvustada võimalikult eripalgelisi kirikuid ja religioosseid paikasid Eestimaa osades. Lõplik nimekiri kujuneb siiski osaliselt subjektiivseks, näidismarsruute kokku pannes lähtume võimalikult mugavatest ja loogilistest distantsidest.

Kõigil on võimalik anda ka oma panus tänapäeva palverännaku radade koostamisele, saates infot põnevate ning vähemtuntud religioossete vaatamisväärsuste kohta: teelistekirikud@ekn.ee

Posted in BLOGI.